Procedura przyjmowania i odbierania dziecka
- Dziecko powinno być przyprowadzane i odbierane ze żłobka przez rodziców/prawnych opiekunów lub inne upoważnione osoby, które ukończyły 18 rok życia.
- Życzenie dotyczące nieodbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.
- Rodzic zobowiązany jest powiadomić opiekunkę grupy do której uczęszcza dziecko o zamiarze odebrania dziecka przez osobę, która nie jest upoważniona.
- Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa opiekunka ma prawo wylegitymować osobę zgłoszoną do odbioru dziecka, jeśli jej nie zna.
- Rodzice ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego ze żłobka przez upoważnioną przez nich osobę.
- Dzieci nie będą wydawane osobom będącym w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub będących pod wpływem środków odurzających.
- Za bezpieczeństwo w drodze do żłobka i ze żłobka (od momentu opuszczenia przez dziecko sali zabaw) odpowiadają rodzice/prawni opiekunowie.
- Zabrania się rodzicom/prawnym opiekunom, pod których opieką przebywa dziecko, aby pozwalali na samodzielne przejście z terenu parkingu czy placu zabaw do budynku żłobka.
- Opiekunka bierze pełną odpowiedzialność za dziecko od momentu jego wejścia do sali zabaw.
- Rodzic zobowiązany jest przyprowadzać do żłobka dziecko czyste i zdrowe.
- Rodzic informuje o każdej przyczynie nieobecności dziecka w żłobku, niezwłocznie informuje o stwierdzeniu u dziecka choroby zakaźnej.
- Dzieci należy przyprowadzać do żłobka do godziny 8:30.
- Dzieci należy odbierać nie później niż do godziny 16.30.
- W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane ze żłobka (tzn. do godziny 16.15) opiekunka ma obowiązek pilnie skontaktować się telefonicznie z rodzicami. Jeśli kontakt z jakiegoś powodu jest niemożliwy, opiekunka informuje dyrektora, który podejmuje niezbędne kroki mające na celu osiągnięcie kontaktu z rodzicami. W momencie niemożności uzyskania kontaktu z osobami wyznaczonymi do odbierania dziecka, powiadamia się Policję.